• +38 (044) 391-41-20

На базі ПАО «Броварський» відбувся День відкритих дверей, присвячений індиківництву

17 серпня 2017 року на базі «Племптахрадгоспу «Броварський» (с. Рожівка Броварського району Київської обл.) відбувся день відкритих дверей ТМ «Інделіка», яка на сьогоднішній день є одним із лідерів в Україні з виробництва індички, за темою «Вирощування індиків як альтернатива вирощуванню бройлерів і свиней».

Метою заходу стала популяризація галузі індиківництва як одного із перспективних напрямів тваринницького бізнесу, знайомство з усіма аспектами вирощування індички та залучення нових фермерів до заняття індиківництвом.

На сьогоднішній день вирощування індиків є достойною альтернативою вирощуванню бройлерів та свиней. М'ясо індички легко засвоюване, поживне і напрочуд дієтичне. Воно багате на протеїн, але разом із тим має низький вміст жиру. Крім того, індичатина містить вітаміни групи В, є джерелом цинку, який підвищує імунітет, сприяє правильному засвоєнню жирів, білків та вуглеводів, містить багато фосфору, заліза, калію, магнію.

Продукція ТМ «Інделіка» відзначається високою якістю, адже на кожному етапі виробництва ведеться жорсткий контроль щодо виконання екологічних, технологічних і санітарних вимог, а в годівлі індички використовуються якісні корми українського виробництва без генетичних модифікацій та стимуляторів росту.

Учасниками заходу стали фахівці птахівничої галузі напрямів годівлі, ветеринарії, обладнання, науковці та керівники профільних асоціацій, іноземні та українські партнери компанії, а також фермери з різних куточків України, які займаються індиківництвом або лише мають намір розпочати діяльність в даному напрямку.

Серед партнерів ПАО «Броварський», що відвідали захід, були представники наступних компаній:

ГК «АгроВет Атлантик» - головний партнер із годівлі, що надає консультаційні послуги в напрямі складання раціонів та високоякісні корми й кормові добавки;

Moorgut Kartzfehn (Моргут Картцфейн) – німецька компанія, що поставляє інкубаційні яйця і одноденних курчат, які гарантують оптимальні результати в процесі їх відгодівлі.

Prüllage Systeme GmbH - німецька компанія-виробник обладнання для пташників, а також для свинокомплексів.

HIPRA - іспанська ветеринарно-фармацевтична виробнича компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві продукції для тварин, в тому числі вакцин для птиці.

«Центр ветеринарної діагностики» - надає широкий спектр послуг з діагностики захворювань тварин та птахів, а також щодо аналізів якості кормів та води.

«Українські ветеринарні технології» - національний дистриб’ютор ринку ветеринарних препаратів, кормів і кормових добавок, засобів догляду за тваринами, зоотоварів.

Захід складався з низки семінарів від фахівців галузі, присвячених наступним темам:

  • Консалтинг та супровід по вирощуванню індиків від посадки до забою
  • Організація дезінфекції та підготовка пташників до забою
  • Організація годівлі та виробництва кормів
  • Технологія вирощування
  • Схема вакцинацій та біобезпека
  • Дослідження, профілактика та лікування хвороб індиків

Теоретична частина заходу включала в себе виступи експертів індиківничої галузі та супутніх напрямків.

Першим заслухали доклад голови Спілки птахівників України Сергія Карпенка про «Стан та перспективи розвитку птахівництва». Експерт спрогнозував, що у 2025 році світове виробництво м'яса птиці всіх видів виросте на 16% в порівнянні із середнім об'ємом виробництва в 2013-15 роках. При цьому в Україні вже спостерігається ріст промислового виробництва м’яса птиці, який збільшилося з 2005 по 2016 роки у 3 рази. Це говорить про гарні перспективи розвитку напряму індиківництва в Україні на найближчі роки. Сьогодні індичкою займається всього біля 20 підприємств, перші 10 з яких дають 97 % ринку м’яса індички.

Про ринок індичатини в світі та перспективи розвитку галузі розказав Олександр Куліченко, експерт міжнародної компанії Kartzfehn. Експерт проаналізував можливості та завдання птахівництва в розрізі загального сільського господарства, та прийшов до висновку, що попит на м’ясо птицібуде стійко зростати.Вікторія Недвіга, менеджер з розвитку ветеринарних препаратів компанії «Українські ветеринарні технології» виступила із докладом «Особливості підготовки пташників до посадки. Комплекс заходів при санрозриві. Дезінфекція», де розкрила важливість ефективної дезінфекції приміщень для здоров’я індички, особливо в її стартовому періоді, яка є основою майбутньої продуктивності птиці. Спікер детально розповіла про всі етапи дезінфекції, найбільш ефективні та безпечні для здоров’я птиці дезінфектанти та методи їх застосування.

Власник компанії Prüllage Systeme GmbH - Людгер Прюллаге розповів про вимоги до обладнання пташників для ефективного виробництва птиці, та представив основні характеристики і переваги обладнання для вирощування індиків компанії PrüllageSysteme. У докладі було детально розкрито всі аспекти будівлі індичатника, системи кормозабезпечення, поїлки, мікроклімату та управління індичатником.

Одним із найважливіших аспектів успішного вирощування індички є правильна годівля.

Тому цій темі було присвячено цілих 2 доклади, з якими виступив Олег Осіпенко – кандидат сільськогосподарських наук, керівник бізнес-напряму «Птиця» ГК «АгроВет Атлантик», що є партнером із годівлі індички ПАО «Броварський».

У докладі «Престартерний період – запорука інтенсивного росту індиків» експерт розповів про головні аспекти годівлі індиків у перші 3 тижні життя, оскільки жива маса індика в кінці вирощування прямо пропорційно залежить від темпів росту впродовж перших тижнів життя. Це пов’язано із фізіологією курчати, яке в престартерний період відчуває стрес від зміни навколишніх умов, транспортування. Також в цей період спостерігається раптовий перехід від споживання твариною поживних речовин залишкового жовтка до перетравлення та засвоєння рослинних кормів, і активно розвивається ШКТ, внутрішні органи, системи організму та скелет.

Наступним виступом Олега Осіпенка став доклад «Програма годівлі індиків на основі концентратів та готових комбікормів». Спікер представив програму годівлі для індичат у перші 3 тижні життя, розроблену ГК «АгроВет Атлантик», розказав про її переваги та результати, яких можна досягти завдяки застосуванню даної технології годівлі.

Другий блок виступів був присвячений темам, що стосуються здоров’я птиці на всіх етапах життя.

Іващенко Ольга, технічний сервіс-менеджер іспанської ветеринарно-фармацевтичної компанії «Хіпра» у своїй доповіді «Основи імунізації проти хвороби Ньюкасла та ринотрахеїту індички» розповіла про різні аспекти вакцинації у профілактиці захворювань індиків. Спікер проаналізувала класифікації вірусних штамів, їх діагностування та ефективне запобігання та про те, як правильно вибрати вакцину, аби вона найкраще діяла на різні штами вірусів.

Наступним у ветеринарному блоці став доклад директора Центру ветеринарної діагностики Ірини Собко на тему «Моніторинг здоров’я індиків – діагностика на випередження проблем». Спікер розкрила методи діагностики різних захворювань індички, розповіла, як впливає своєчасна діагностика хвороб на ефективність лікування.

Лікар ветеринарної медицини, експерт компанії «Українські ветеринарні технології» Денис Ковальчук виступив із доповіддю «Орнітобактеріальний ринотрахеїт і боротьба з ORNITHOBACTERIUM RHINOTRACHEALE у м'ясному птахівництві». Експерт розповів, як поширюється збудник хвороби, її симптоми та діагностику, а також про методи профілактики та лікування.

Заключним став виступ директора компанії Kartzfehn Йоахіма Хольца - «Об’єднання індиководів у Німеччині та ЄС. Співробітництво виробників та забійних цехів». Спікер розкрив історію розвитку індиківництва у світі від самого початку до наших днів та поділився досвідом, як цей напрямок представлений у Німеччині. У підсумку він зазначив, що конкурентоздатність німецьких виробників індичатини в Європі обумовлена цілою низкою факторів: ціною на готовий продукт, пакетом потужностей, інноваціями в технологіях та управління, а також гарними технічним та біологічними показниками.

Окрім прослуховування теоретичної частини, гості мали змогу відвідати міні-ферму, організовану спеціально для заходу, а також поспілкуватися в неформальній обстановці під час святкового фуршету та обмінятися досвідом.

В цілому даний захід продемонстрував високий інтерес учасників тваринницького бізнесу до галузі індиківництва і ще раз довів потужні перспективи для розвитку даного напрямку в Україні. Гості почули багато практичних рекомендацій щодо різних аспектів вирощування індички та мали змогу налагодити корисні контакти для подальшої співпраці. Усі висловили сподівання, що даний захід, який було організовано вперше, стане традиційним, і наступного року знову згуртує учасників галузі для представлення нових успіхів і досягнень.

Фотозвіт: http://avatlantik.com.ua/uk/media/gallery/144

Про компанію:

Племптахорадгосп «Броварський» — це сучасне, повністю інтегроване підприємство, яке було створене у 1975 році. Підприємство спеціалізувалося на інкубації та підрощуванні молодняку для птахофабрик яєчного напрямку і було перепрофільовано на виробництво м’яса індички.

üПідприємство складається з двох основних виробничих блоків:

1-й блок: блок вирощування птиці.

2-й блок: блок виробництва та переробки м’яса індички. До складу входить забійний цех і підрозділ переробки, який обладнаний сучасним високотехнологічним німецьким обладнанням з виробництва фаршу, нарізки та пакування продукції. Обладнання відповідає всім санітарно-гігієнічним вимогам України.

Підприємство має власний комбікормовий завод.

З січня 2015 року почав роботу ковбасний цех потужністю 1 тонна виробів за зміну.

На підприємстві є власний парк автомобілів з холодильними камерами, щоб якомога швидше постачати своєму споживачеві свіже та смачне м’ясо.

ППЗ «Броварський» — бюджетоутворююче підприємство в своєму районі і щомісяця сплачує до місцевого бюджету близько 80–90 тисяч гривень. Також розвиває інфраструктуру району та реалізує кілька соціальних програм для місцевих жителів, зокрема, щодо оздоровлення дітей з сіл, розташованих поблизу фабрики.

ПАТ «ППР Броварський» на постійній основі допомагає військовим та сім`ям призовників, які знаходяться в зоні АТО.