• +38 (044) 391-41-20

AVA Group представила нову лінійку продуктів для свиноматок

1 лютого 2018 року фахівці AVA Group презентували нову лінійку продуктів для годівлі свиноматок, розроблену разом із голландськими фахівцями, яка включає продукти для господарств різних рівнів, із різним менеджментом та генетикою.


«Наша компанія вже давно відійшла від принципу продажу продукції чи послуг компанії, - зазначив у вітальному слові керівник бізнес-напряму «Свині» Сергій Сулима. – Ми передусім продаємо готові технології, які розробляємо із нашими голландськими експертами, беручи до уваги передовий європейських досвід. Багато господарств України сьогодні вже не залишаються на рівні застарілих методів вирощування та генетики.

Більшість наших партнерів активно розвивають технології, упроваджують на господарствах генетику найкращих світових брендів, а така генетика, аби вона розкрила вповні свій потенціал, як ми знаємо, вимагає зовсім інших підходів і продуктів. Саме тому ми й розробили програми годівлі свиноматок, з урахуванням особливостей українських реалій, ідеально підібрані для різного типу менеджменту та кормової бази».

У рамках презентації технічний директор напряму «Свині» AVA Group, голландський експерт Пітер-Ян Маас детально розповів про головні аспекти, яких потрібно дотримуватися, розробляючи кормові раціони для свиноматок.

Спікер розповів про три фази, на які можна поділити період супоросності свиноматок, кожен з яких відзначається певним підходом і вимогами до годівлі.

«Перший етап супоросності, до 30-го дня, потребує особливої уваги, оскільки в цей кожна свиноматка має різну кондицію, - розповів Пітер-Ян Маас. – Тобто, в період попередньої лактації свиноматки втрачають резерви тіла, й інколи, досить значною мірою, і з такою вгодованістю вступають в 1-й період супоросності. Тому перед тим, як встановлювати рівень годівлі для першого етапу супоросності, визначають ступіть вгодованості свиноматки шляхом зважування чи виміром товщини шпику. Худі та виснажені свиноматки потребують більшої кількості. Надто вгодовані, навпаки, меншої. Це дуже важливо, адже цей період є відповідальний за відновлення тварин до оптимальної кондиції».

У другому умовному періоді, від 30-го до 84-го дня, годівля має бути помірною, у це час іде повільний внутрішньоутробний розвиток поросят, тому свиноматок важливо не перегодовувати, так як це може призвести до надмірної вгодованості, що в свою чергу в подальшому призведе до погіршеної молочної продуктивності при наступній лактації

У третьому періоді, з 84-го до 110-го дня, потреби свиноматки у кормі значно підвищуються, оскільки в цей період плоди інтенсивно розвиваються, тому в разі недостатньої годівлі буде низька маса новонароджених поросят

Крім того, є особливі годівельні вимоги й до таких періодів, як власне період опоросу, який умовно називають транзитним. Цей період починається за декілька днів до опоросу та триває 2-3 дні після опоросу. Враховуючи складність даного період та зміни у фізіології тварини в цей перехідний період – необхідно адаптувати технологію годівлі, а саме поживність та кількість корму відповідно до потреб організму. А саме знизити протеїнову поживність комбікорму для попередження розвитку патогенної мікрофлори, тримати на оптимальному рівні вміст клітковини для покращення роботи ШКТ та попередження запорів, а також застосовувати спеціальні інгредієнти для зниження оксидативного стресу та швидкого відновлення свиноматок після опоросу

«А в період лактації свиноматку треба годувати особливо активно. Тварина повинна сgоживати якомога більше корму, адже щодня поросята ростуть, а отже, потребують більше молока. Якщо свиноматка недоотримуватиме корму чи погано його споживатиме, в кінці лактації буде надто виснаженою, і вступатиме в новий цикл в незадовільній кондиції», - підсумував спікер.

Продукти для різних стратегій годівлі свиноматок

Усі аспекти, про які розповів Пітер-Ян Маас щодо функціонування організму свиноматки та її вимог до годівлі у різні періоди супоросності, були взяті за основу при розробці нового портфоліо продуктів для свиноматок, яке було представлено на презентації.

Презентував портфоліо інноваційний-продакт менеджер напряму «Свині» AVA Group Володимир Шило.

Він детально проаналізував кожен із представлених у лінійці продуктів та розповів про особливості їх використання, переваги та результати, яких можна досягти від їх застосування.

Кожен із різновидів лінійки розроблений на основі продуктів, розрахованих для різної кормової бази на господарств.

AVAMIX (на основі протеїнових концентратів), - застосовується при наявності в кормовій базі злакових зернових, він забезпечує раціон якісним протеїном

MONIX (на основі комплексного преміксу) – застосовується, якщо на господарстві є не лише злакові зернові, але й білкові компоненти, такі як соєві та соняшникові шрот або макуха. Даний премікс є якісним джерелом, амінокислот, мінералів та вітамінів. При застосуванні цього виду раціону зменшується ціна на готовий корм

COMPOMIX (вітамінно-мінеральна суміш) – застосовується на господарствах, в яких окрім злакових зернових та білкових компонентів, є в наявності амінокислоти, джерела макро- та мікроелементів та ферменти

Всього було представлено 4 програми годівлі свиноматок:

«Просто&Ефективно» - розрахована на зниження навантаження на менеджмент та отримання оптимальних результатів маточного поголів'я

Застосовується на господарствах з невисоким рівнем менеджменту та невисоким генетичним потенціалом.

  • Забезпечення свиноматок всіма поживними речовинами та енергією
  • Поєднання зручності використання та оптимальної продуктивності

«Продуктивна свиноматка» - розрахована для продуктивних свиноматок на основі сучасної генетики в поєднанні низьким навантаженням на менеджмент.

Дана програма застосовується на більш розвинених господарствах, в яких починають активно використовуються інноваційні технології та світова генетика, саме таких господарств в Україні в даний час переважна більшість.

  • Забезпечення вимог продуктивних свиноматок
  • Поєднання ефективності та зручності використання

«Екстра продуктивність» - розрахована для високопродуктивних свиноматок сучасних світових порід та враховує всі вимоги найбільш поширених генетичних компаній. Застосовується на передових господарствах, в яких користуються виключно високопродуктивною світовою генетикою.

Продукти даної програми розроблені згідно з вимогами генетичних компаній, тому дозволяють реалізувати генетичний потенціал свиноматок, а також забезпечують довготривалість їх використання

«Транзитний період» (період опоросу) – програма годівлі, орієнтована на забезпечення фізіологічних потреб свиноматок в період опоросу та швидке відновлення на початку лактації.

Допомагає плавному переходу з низько-поживного комбікорму для супоросного періоду на високопоживний комбікорм для лактуючих свиноматок

  • Знижує ризик виникнення запорів у свиноматок в період опоросу
  • Зменшує ризик маститів, метритів та агалактії (ММА), попереджує застій молока в молочних залозах та їх набряк
  • Підвищує життєздатність новонароджених поросят
  • Покращує процес молоковіддачі на початку лактації
  • Сприяє швидкому відновленню свиноматок та покращенню апетиту
  • Запобігає розвитку патогенної мікрофлори у свиноматок

Окрім 4-х програм для годівлі свиноматок у новому портфоліо представлені також продукти для швидкого відновлення свиноматки після опоросу та ефективного запліднення (AVA-FLASH), а також продукт для годівлі кнурів «Агромега», який забезпечує їх необхідними Омега-3 жирними кислотами, підвищуючи репродуктивну здатність кнурів.

В рамках презентації фахівці АВА отримали також інформаційні буклети, де чітко розписані норми введення кожного продукту для складання ідеального раціону, використання якого даватиме власнику господарства максимальний ефект.

А закріпити отримані знання на практиці менеджери з продажу АВА мали змогу під час другої частини заходу, де на конкретних прикладах самостійно визначали особливості програм годівлі, застосовували їх та адаптували на прикладах реальних господарств.