• +38 (044) 391-41-20

Фахівців AVA Group знайомили з міжнародним досвідом у свинарстві

Тренінги пройшли в Івано-Франківській, Одеський, Миколаївській, Дніпропетровській областях, а також у Києві.

Спікерами заходів стали висококваліфіковані експерти AVAGroup, які поділилися із молодими консультантами своїм досвідом в напрямі стратегій годівлі свиней та підвищення ефективності свинарського господарства.

Із доповіддю «Високопродуктивні свиноматки» виступив експерт із міжнародним досвідом Володимир Шило (компанія Swinco, Нідерланди).

Спікер відзначив, що за останні десятиліття свиноматки суттєво змінилися, тож вимагають також зміненого підходу в годівлі, менеджменті тощо.

Сучасна свиноматка характеризується такими головними вимогами яксуттєвим зменшенням товщини шпику, збільшення кількості живонороджених поросят, більшою молочною продуктивністю та кращим ростом гнізда, зменшенням маси новонароджених поросят, збільшенням кількості відлучених гнізд на рік, збільшенням маси та кількості відлучених поросят, більшим розміром свиноматок і зменшенням періоду лактації.

Експерт акцентував, що такі високі вимоги до тварини передбачають високуінтенсивність фізіологічних процесів: травлення (високопоживні корми), вироблення молока, багатопліддя т.д. Отож годівля як один із ключових факторів повинна відповідати потребам організму сучасної свиноматки на всіх фазах репродуктивного циклу.

Експерт детально розповів про кожну фазу репродуктивного циклу, особливості годівлі в даний період та потреб тварини у тих чи інших поживних речовинах, виділивши наступні фази годівлі:

  • -початок супоросу
  • -середина супоросного періоду
  • -транзитний період
  • -лактація
  • -осіменіння
  • -ремонтний молодняк.

«Невідповідна годівля негативно впливає на продуктивність свиноматок, - відзначив Володимир Шило. – Вона не забезпечує основних базових фізіологічних потреб, знижує резистентність до захворювань, може спричинити зменшення ваги новонароджених та відлучених поросят, зменшення кількості поросят у гнізді, їх неоднорідність у масі і різний потенціал у рості та низку інших факторів. Тому важлива комплекcна відповідна годівля в різні періоди життя свиноматки».

Ольга Махно, керівник відділу продуктового маркетингу напрямку "Свині" FeedLanceProduction, представила портфоліо компанії «Ефективне відтворення в свинарстві».

Спікер розповіла про різні програми годівлі для свиноматок, кнурів та ремонтного молоднянку, створені для господарстві із різним менеджментом та під певні вимоги, в залежності від того, що хоче отримати інвестор, зупинившись детально на складі продуктів, ствоених під ці програми, як вони діють в організмі тварини, і які результати дають. Серед представлених програм годівлі від FeedLance Production наступні:

ЛінійкаС «Просто&Ефективно» - програма годівлі, яка поєднує зручність у використанні та оптимальні результати продуктивності.

Програма С ПРАЙМ « Продуктивна свиноматка» створенана основі вимог сучасної генетики для продуктивних свиноматок в поєднанні з низьким навантаженням на менеджмент.

Лінійка F «Екстра продуктивність» - розрахована для високопродуктивних свиноматок сучасних світових порід та враховує вимоги провідних генетичних компаній.

Програма «Транзитний період» застосовується в період опоросу: і передбачає адаптацію поживностікомбікорму та схеми годівлі згідно з фізіологічними змінами в організмі свиноматок.

Також спікер розповіла про продукт «AVA-FLUSH», який швидко відновлює енергетичні запаси свиноматки після лактації, стимулює процес овуляції, підготовлює організм до запліднення, підвищує відсоток осіменіння та багатоплідність свиноматок.

Серед інших представлених продуктів – програма годівлі ремонтного молодняку «Ефективне оновлення стада», а також для кнурів-плідників - «Ефективний кнур».

Окремо слід виділити продукт «АгроМега» - унікальну кормову добавку, яка в повній мірі забезпечує свиноматок, кнурів та поросят омега-3 жирними кислотами (докозагексаєновою та ейкозапентаєною), стабілізує співвідношення між омега-3 та омега-6 жирними кислотами в кормі - при надлишковій кількості омега-6 жирних кислот, підвищує об’єм та концентрацію еякуляту у кнурів, рухливість сперматозоїдів, та чинить низку інших позитивних впливів, покращуючи імунний статус всього поголів’я.

Окремою темою заходу стала економічна ефективність господарства.

Зокрема, із презентацією «Як розрахувати «портфель грошей» для власника свиноферми» виступив керівник відділу консалтингу департаменту «Моногастричні» Костянтин Махно. Спікер детально розкрив поняття, що таке «портфель для клієнта», який пропонує своїм партнерам AVAGroup*, а також умови для його формування, зупинившись на таких аспектах як розрахунок кількості свиней по вікових групах, розрахунок економіки годівлі, збереженості, економіки циклу та, власне, формування «портфелю».

«Ми розраховуємо для партнера, якою буде економічна ефективність господарства на певному проміжку часу, за умови застосування тих чи інших технологій, які ми також розробляємо індивідуально для його господарства, - відзначив спікер. – Таким чином, інвестор може прогнозувати маржинальність бізнесу, обравши для себе ту чи іншу модель».

Подібні тренінги для своїх фахівців компанія проводить на регулярній основі, аби партнери AVAGroupчерез консультації фахівців компанії завжди мали доступ до міжнародного досвіду, та, головне – постійний супровід свого господарства професіоналами галузі.