• +38 (044) 391-41-20

Ефективний дезінфектант для профілактики захворювань тварин

Основним завданням ветеринарної медицини є забезпечення здоров’я тварин. Обов’язковою умовою для цього є достатній рівень ветеринарно-санітарних та гігієнічних умов утримання тварин.

Якщо санітарно-гігієнічний стан повітря, питної води, підлоги приміщень, якість підcтилки тощо не відповідають вимогам, то, як результат, - знижується загальний рівень функціонування захисних систем організму. Тому вкрай важливо приділяти необхідну увагу профілактичним заходам, спрямованим на попередження виникнення та розповсюдження захворювань інфекційної та незаразної патології, а також приділяти велику увагу показникам мікроклімату на тваринницьких фермах.

Одним з ефективних ветеринарних профілактичних засобів широкого спектру дії є препарат «АВАдез», розроблений фахівцями ГК «АгроВет Атлантик», що використовується для поліпшення санітарно-гігієнічних умов утримання тварин з дезінфекційним, антисептичним і зігрівальним ефектами. Препарат являє собою порошок світло-рожевого кольору із запахом евкаліпта та хвої.

До складу «АВАдез» входять мінеральні і рослинні адсорбенти: високоактивний діоксид кремнію (МіТоксіл), мінеральний комплекс (інфузорна земля, каолін, цеоліт, монтморилоніт) не більше, %: SiO2 – 68; AL2O3 – 4,5; Ре2О3 – 4,5; МgО – 2; СаО – 4,5; Na2O + К2O – 2, адсорбент рослинного походження, метенамін, ефірна олія евкаліпта.

Діоксид кремнію (Мітоксіл) – це природний мінерал, має сорбційну дію стосовно екзогенних та ендогенних токсинів, патогенетичних мікробів, речовин білкової природи. Інфузорна земля має адсорбційну та теплоізоляційну властивість, використовується як ізолятор та фільтруюча речовина.

Каолін – це сорбент, що має велику пористість і теплопровідність, тривалий час утримує воду. Цеоліт – це природний мінерал, сорбент, має виражену антимікробну, адсорбційну й антитоксичну активність стосовно патогенних мікроорганізмів Salmonella Kottbus, Staphilococcus aureus і Escherichia coli. Монтморилоніт – це мінерал природного походження, сорбент. Адсорбційна дія полягає у взаємодії з іонним обміном, відбувається втягування шкідливих речовин, забезпечуючи цим недопущення розвитку в підстилці патогенних мікроорганізмів. Також спричиняє антибактеріальний ефект: згубно діє на Escherichia coli, Salmonella Kottbus, Staphylococcus aureus.

Метенамін – антисептичний та дезінфекційний засіб, спричиняє бактерицидний та бактеріостатичний ефект.

Ефірна олія евкаліпта – це антисептик широкого спектру дії. Має протизапальну, антисептичну і протиінфекційну властивості. Згубно впливає на патогенні мікроорганізми, віруси і бактерії.

Застосування у свинарстві

«АВАдез» покращує ветеринарно-санітарні та гігієнічні умови утримання тварин, забезпечує поглинання вологи більше 250% своєї ваги та парів аміаку, знижує рівень патогенних мікроорганізмів у приміщенні (підлога, повітря).

Обробка статевих органів свиноматки «АВАдезом» шляхом знешкодження бактерій, що потрапляють із навколишнього середовища та розвиваються у вульві, підвищує плодючість свиноматок та створює умови для збільшення показників продуктивності.

Розсипання «АВАдезу» на гратчасту підлогу клітки або на місця лежання свиноматок покращує санітарний стан утримання та забезпечує сприятливий перебіг поросності. Дана процедура допомагає створити спокійну і здорову атмосферу, допомагає осушити підлогу і свиноматку.

Після опоросу обробка статевих органів свиноматки «АВАдезом» попереджує потрапляння й розвиток інфекцій, тим самим покращує відсоток запліднення і знижує розвиток гінекологічних хвороб у свинарстві.

Новонароджені поросята в перші дні життя дуже чутливі до протягів, низької температури, підвищеної вологості, високої концентрації аміаку тощо. У новонароджених поросят «АВАдез» запобігає термічному шоку і сприяє швидкому осушенню, має зігрівальний ефект, знижує умови для розвитку E.coli (колібактеріоз), Clostridium perfringens (клостридіоз), ротавірусу, зменшує відсоток смертності. Для підвищення шансів виживання новонароджених поросят занурюють у ємність з «АВАдезом», а також обробляють пупковий канатик.

При відлученні поросят розсипання осушувачу «АВАдез» за допомогою моторозприскувача або розкидання його в приміщенні перед надходженням тварин створює сприятливі умови для їх подальшого утримання. Обробка поросят «АВАдезом» маскує їх природний запах, роблячи групу однорідною, тим самим профілактує травматизм тварин та зниження стресу. Створюється спокійна і здорова атмосфера, яка сприяє поліпшенню апетиту і травлення після відлучення, і веде до підвищення продуктивності на відгодівлі.

За використання осушувача підстилки «АВАдез» у приміщеннях для свиней на відгодівлі покращуються умови мікроклімату, відбувається профілактика недопущення хвороб інфекційної і незаразної патології. Розсипання лише двох жмень «АВАдезу» по клітці під час щоденного обходу приносить неоціненну користь при низьких витратах.

Для попередження травматизму та для профілактики хвороб кінцівок кнурців використання осушувача «АВАдез» у сухій ножній ванні покращує стан кінцівок для кращої садки кнура на манекен.

Завдяки бактерицидній та бактеріостатичній дії «АВАдез» сприяє швидкому загоєнню ран. Його використовують при обробці пуповини у новонароджених поросят, після кастрації кнурців, купірування хвостиків та при різних порізах і ранах. Завдяки своєму специфічному запаху він запобігає канібалізму у свинарстві.

НОРМИ ВВЕДЕННЯ У СВИНАРСТВІ:

– обробка новонароджених поросят: обтерти порося, витрата близько 50 г;

– обробка пуповини, хвостів, після кастрації, рани на спинах і ногах у свиноматок – 5–10 г на 5 см2 ураженої ділянки двічі на добу;

– обробка 1 свиноматки: 100–150 г 3 рази на тиждень;

– обробка приміщень (свині): 50–100 г на 1 м2 для зменшення стресу при відлученні, 2 рази на тиждень.


Застосування у скотарстві

Гігієнічний засіб «АВАдез» рекомендується використовувати при утриманні ВРХ для поліпшення ветеринарно-санітарного стану приміщень для утримання тварин. Застосовують також «АВАдез» у перед- і післяпологовий періоди, під час отелення та в лактаційний період. Зараженню корів маститом сприяють волога підстилка, протяги, відкритий канал сосків вим’я. Тому обробка осушувачем «АВАдез» у критичних місцях підлоги перед і після її покриття підстилкою знижує кількість патогенних мікроорганізмів у середовищі. Щоденна процедура дозволяє значно знизити ризик захворювання корів на мастит.

При отеленні імунна система корови слабка, молочна залоза часто збуджена, сосок відкритий для легкого витікання молозива. У цей період дуже важливо зменшити бактеріальне навантаження. Застосування «АВАдезу» для обробки підлоги у приміщенні для отелення тварин зменшує вологість та знижує можливість розвитку гінекологічних захворювань.

Також «АВАдез» застосовують при збільшенні ризику потрапляння інфекції, при переведенні молодняку ВРХ в інші приміщення, як засіб, що доповнює фармакологічне лікування при проносах і дизентерії та респіраторних хворобах тварин, а також у боротьбі з личинками мух.

НОРМИ ВВЕДЕННЯ ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ВРХ:

– внесення в підстилку 100 г на 1 м2 1–3 рази на тиждень;

– обробка приміщень 50–100 г на 1 м2 1–3 рази на тиждень.

Застосування у птахівництві

Препарат «АВАдез»рекомендується використовувати для поліпшення ветеринарно-санітарного та гігієнічного стану приміщення для утримання птиці. Цей засіб доповнює фармакологічне лікування при проносах і дизентерії, також має велике значення у профілактиці хвороб інфекційної та неінфекційної етіології, доповнює фармакологічну дію інсектицидів у боротьбі з личинками мух.

Застосування «АВАдезу» забезпечує покращення мікроклімату приміщень, великий відсоток поглинання вологи та парів аміаку, зниження рівня патогенних мікроорганізмів у приміщенні (підлога, повітря), зменшує відсоток смертності птиці.

Осушувач підстилки «АВАдез» дозволяє зменшити рециркуляцію кокцидій завдяки підтримці сухого бар’єру між поверхнею підлоги і підстилкою. У місцях з підвищеною вологістю, навколо жолоба ліній і годівниць, для підтримки їх у сухості, а також для зменшення проблем із лапами і грудьми застосовують обробку препаратом 1–2 рази на тиждень. Поліпшення санітарного стану приміщення веде до поліпшення показників продуктивності, зниження патогенної мікрофлори в підстилці та виділення аміаку.

НОРМИ ВВЕДЕННЯ ДЛЯ ВСІХ ВИДІВ ПТИЦІ:

– внесення в підстилку: 50 г на 1 м2 на 1-й, 2-й, 3-й день і далі один раз на тиждень;

– обробка приміщень: 50–100 г на 1 м2 1–3 рази на тиждень.

«АВАдез» не володіє кумулятивними або канцерогенними властивостями, не токсичний, безпечний для людей, тварин, обладнання та навколишнього середовища.

Отже, виходячи з характеристики складу та дієвих профілактичних властивостей ветеринарного гігієнічного засобу «АВАдез», можна з упевненістю стверджувати, що препарат є досить ефективним у профілактиці захворювань свиней, великої рогатої худоби та птиці.