• +38 (044) 391-41-20

Український ринок птахівництва очікує переформатування

Новости - фото1Ситуація на зовнішніх ринках і зростаючий курс долара диктує нові правила українського ринку птахівництва. Насамперед, у складному становищі опинилися дрібні гравці, яким доводиться виживати, тримаючись на плаву, на тлі великих монополістів ринку.

«Якщо розглянути ринок на момент квітень-травень 2014 року, то через коливання курсу долара майже в 2 рази зросла ціна на добове курча, від 4,3 грн до 7,3 грн. Значно подорожчала білкова сировина, зокрема шрот  (макуха) , який зараз коштує 7,9 тис. грн / т проти 5,7 тис. грн раніше, зернова сировина - кукурдза 2700 грн / тонна проти 1200 грн / тонна на початок року. Таким чином, значно зросла собівартість вирощування птиці, проте зростання ціни за живу вагу бройлера не настільки стрімке і становить 14-17 грн / кг. 

Зараз гравці ринку займають вичікувальну позицію враховуючи складну фінансову та політичну ситуацію в країні. Середні господарства витісняють дрібний бізнес, відбувається перерозподіл сил серед гравців ринку. Також середні господарства, такі як Подільська марка змушені скорочувати обсяги виробництва через високу собівартість, а також різкого зниження купівельної спроможності серед українського населення. Зараз м'ясо птиці використовують для своїх переробних підприємств. Сьогодні ми спостерігаємо складну ситуацію з поставками якісного добового молодняку, так як вітчизняні племінні господарства не можуть у повному обсязі забезпечити попит, а поставки з-за кордону мають складності, отже виникає і дефіцит з добовим молодняком», - ділиться своєю думкою Віктор Демчишин .

За прогнозами асоціації «Союзу птахівників України » до кінця року Україна планує експортувати 170-180 тис. тонн курятини з урахуванням Європи. Це на 35 тис.тонн більше, порівняно з попереднім , 2013 роком. Такі прогнози говорять про нарощування обсягів виробництва, але, швидше за все у другому півріччі, коли економічна ситуація повинна трохи вирівнятися. Також, не зважаючи на те, що ринки Митного союзу опинилися під загрозою, зараз йдуть активні переговори виробників м'яса птиці про вихід на ринок Китаю, Саудівської Аравії та ПАР.