• +38 (044) 391-41-20

Фахівці з ВРХ відвідали Cow signals у Нідерландах

Новости - фото1

Наприкінці весни команда фахівців з напрямку ВРХ відвідала Нідерланди, де на базі місцевих ферм з поголів'ям 1000 корів та лабораторії BLGG AgroXpertus відбувся науково-практичний тренінг Cow signals (Cигнали корів).

Основною метою тренінгу стало ознайомлення з інноваціями у молочному скотарстві Нідердландів, порівняльний аналіз ситуації на фермах з різними типами технологій, екстер'єрна оцінка скоту в різноманітних технологічних групах та господарствах.  

Також консультанти взяли участь у семінарах з актуальних тем годівлі корів та якості фуражу.

Експерти Агровет Атлантик  стверджують, що у Нідерландах фермери достатньо гнучкі до змін, особливо, якщо це стосується технологій, які мають принести користь у вигляді додаткового прибутку.    

Основне правило голландськіх фермерів: не можна  економити на вирощуванні молодняку! 

Незважаючи на ринок квот, які стали самостійним фінансовим інструментом, молочне скотарство у Нідерландах  є гарантом прибутків. 

"Голландський фермер сам виконує всі роботи на фермі: годує, прибирає, лікує, доїть тощо. Перш за все він любить свою справу, якою займається і отримує від неї задоволення. Праця найманих робітників дуже дорога, знайти досвідченого дояра важко, тому все більшого поширення набувають доїльні роботи. Більшість ферм – це сімейний бізнес і для них корова є годувальницею, а тому про неї піклуються, її шанують, доглядають і поводяться з нею лагідно. Окрім цього, вона вчить людину бути доброю, віддячувати за ласку, турботу, доброту. Корова в Нідерландах звеличена до рівня божества і являється  символом країни. Вона є образом добробуту, достатку і благополуччя; втілення тільки добрих начал. Рельєф корови в Нідерландах можна знайти в художніх творах, на картинах, в скульптурах, у рекламі ", - коментує Петро Сохацький, заступник директора департаменту продажів з консалтингу. 

Інтеграційні процеси та глобалізація не проходять осторонь молочного скотарства – тому завжди потрібно тримати руку на пульсі світових тенденцій. Систематичні робочі поїздки спеціалістів ГК «АгроВет Атлантик» дозволяють побачити, оцінити, порівняти різні технологічні підходи та філософії ведення молочного бізнесу і саме відношення до корови-годувальниці. 

Фотозвіт з тренінгу Cow signal.