• +38 (044) 391-41-20

Якісний силос - за 7 днів!

20 червня на базі ТОВ «АГРОФІРМА «МАЯК» відбувся Національний день ферми, в якому взяла участь компанія FeedLance Production (AVA Group) – один із лідерів у галузі кормовиробництва в Україні.

Фахівці компанії напряму ВРХ презентували інноваційні рішення у силосуванні, які вже успішно застосовуються на низці передових господарств, в тому числі й на «Агрофірмі Маяк». Зокрема, на стенді компанії були представлені продукти для силосування – бактеріологічні інокулянти компанії Chr.Hansen (Данія), продукцію якої ексклюзивно надає в Україні компанія FeedLanceProduction, що входить до AVAGroup.

Учасники заходу змогли на власні очі пересвідчитися у якості силосу, приготованого з допомогою продуктів Chr.Hansen під консультаційним супроводом фахівців FeedLanceProduction, просто на господарстві «Агрофірма Маяк», в рамках екскурсійно-демонстраційної частини заходу.

«Дуже вразило, що силосна яма була відкрита на 7-й день після закладання, і якість маси виявилася відмінною! Особливо вражений збереженням верхнього шару сінажу, що знаходиться одразу під плівкою. Впевнений, що така якість сінажу має високий рівень збереження сухої речовини», - відгукується Микола Миколайович Скапа, ветеринарний лікар ТОВ «Понори».

«Сучасне ведення молочного виробництва вимагає постійного пошуку нових рішень у силосуванні об’ємистих кормів. Кожного разу це новий виклик для технолога. Адже ми розуміємо, що підвищення економічної ефективності можемо досягти лише з гарною якісною базою грубих кормів. Ми вже тривалий час співпрацюємо з AVAGroup у напрямі інокулянтів, і змогли переконатися у гарній якості силосу, який отримуємо завдяки їх застосуванню. Дуже важливо, що весь процес приготування грубих кормів контролюють фахівці AVAGroup і надають нам вичерпні консультації з усіх питань», - коментує Маргарита Зал, технолог із годівлі ТОВ «Агрофірма Маяк».

Важливою частиною заходу став теоретичний блок, під час якої учасники прослухали низку лекцій про методи годівлі та утримання ВРХ, а також лікування та профілактики хвороб тварин.

В рамках теоретичного блоку на запрошення компанії FeedLanceProduction виступив лікар ветеринарної медицини компанії Elanco (США) Марчін Коцик, із доповіддю за темою "Нові концепції боротьби з кетозом".

Нагадаємо, що компанія FeedLance Production є офіційним дистриб'ютором унікального препарату для боротьби з кетозом - Kexxtone (Elanco). Під час своєї доповіді спікер розкрив причини виникнення кетозів, особливості із перебігу та лікування кетозів шляхом застосування даного препарату.

«Кетоз може розвиватися протягом перших 4-6 тижнів після отелення, на піку лактації в корів, які не отримують достатньої кількості раціону (кетоз типу І). Нині захворювання, в основному, зустрічається в перші 2-3 тижні лактації в корів із надмірним негативним енергетичним балансом. Це, як правило, відбувається внаслідок по­ганого споживання сухої речовини, та через брак енергії в раціоні (ке­тоз типу II). Більшість випадків кето­зу в новотільних корів є субклінічними - це означає, що проблема кетозу в стаді може залишатися непоміче­ною без програми моніторингу для виявлення позитивних на кетоз ко­рів» - розповів спікер.

Експерт наголосив, що кетотичним коровам також за­грожує більший ризик вимушеного вибракування в ранньому періоді лактації. Врешті-решт, навіть після за­кінчення раннього післяотільного періоду кетоз, простежуваний у но­вотільних корів, може впливати на репродуктивну здатність і в період їх поточної лактації.

«У корів, які були кетотичними в перший або другий тиждень лактації, рівень запліднюваності після першого штучного осіменіння (ШО) був приблизно на 20% нижчий (у відносних показниках) порівняно зі здоровими коровами; тоді як рівень запліднюваності корів, кетотичних протягом обох, першого і другого тижнів лактації, при першо­му ШО знизився на 50%, - розповів експерт.

Спікер відзначив, що наслідки впливу кетозу на здоров'я і продуктивність молочного стада можуть призвести до значних фінансових втрат: якщо підрахувати усі збитки, включаючи витрати на супутні захворю­вання (зміщення сичуга, метрит, затримка плаценти, мастит тощо), втрати молока та зниження репро­дуктивних функцій, то вони становлять 257 євро за випадок.

«Дослідження показали, що субклінічний кетоз зазвичай уражає 40% корів у стаді. Хоча поширеність може досягати й 80%, що свідчить про істотний економічний вплив», - наголосив Марчін Коцак.

У підсумку доповіді експерт розповів про Кеххtоnе — препарат, який застосовується як допоміжний засіб для профі­лактики кетозу і субклінічного кетозу в корів та нетелей під час транзитно­го періоду, акцентувавши, що даний продукт знижує частоту його виникнення в передотельний період у молочних корів чи нетелей, що мають до нього схильність.

«Цей препаратлегкий у застосуванні, оскільки лише одноразове його введення забезпечує постійну необхідну добову дозу діючої речовини, а також чинить довготривалу дію: до 95 днів якщо корова цього потребує. За останні 20 років доведено, що препарат є дуже ефектив­ним і прибутковим інструментом для зниження захворюваності на кетоз і пов'язаних із ним втрат у молочних стадах», - підсумував спікер.

Завершився захід демонстраційним шоу сільськогосподарської техніки, де гості заходу змогли побачили в роботі та статиці 35 одиниць сучасної кормозаготівельних та кормозбиральних машин, а у підсумку - розіграшем призів від партнерів та фуршетом.