• +38 (044) 391-41-20

Де в Україні виготовляють найкращий силос?

Вже третій рік поспіль компанія AVA Group разом із лабораторією EurofinsAgro (BLGG) проводить конкурс серед молочних господарств України на найкращий зразок люцернового сінажу та кукурудзяного силосу.Слід зазначити, що база зразків на щорічних конкурсах «Кукурудзяний Оскар» та «Люцерновий Олімп» розкриває тенденції якості об’ємистих кормів в Україні.

  • Цьогоріч переможцями стали:
  • - У конкурсі «Кукурудзяний Оскар»: Корпорація «Украгротех» (Христинівський район, Черкаська обл.). 
  • - У конкурсі «Люцерновий Олімп»: ТОВ «Дзензелівське» (Маньківський р-н, Черкаська обл.)

Загалом у конкурсі «Кукурудзяний Оскар» взяли участь більше 360 молочних господарств України та більше 1100 зразків кукурудзяного силосу, а у конкурсі «Люцерновий Олімп» 280 молочних господарств та більше 750 зразків люцернового сінажу.

Дослідження проводили кваліфіковані експерти лабораторії Eurofins Agro, оцінюючи силос за такими показниками як його смакові властивості та поживна цінність. Система оцінювання та вибір переможця відбувалось в закритій системі зразків по присвоєному коду. Назви переможців можна було дізнатись уже за додатковим запитом згідно обраного коду.

При оцінці кукурудзяного силосу було обрано 6 основних показників якості:

суха речовина

крохмаль

вміст НДК

VOS (перетравна органічна речовина)

NH3 фракція

вміст молочної кислоти

Максимальна можлива кількість балів становила 40.

При оцінці люцернового сінажу було обрано теж 6 основних показників якості:

суха речовина

сирий протеїн

NH3 фракція

DOM (Перетравність органічної речовини)

вміст НДК

перетравність НДК

Максимальна можлива кількість балів становить 45.

Цьогорічні переможці преміювалися від організатора конкурсу – компанії FeedLanceProduction (AVAGroup) грошовий приз у розмірі 1000 $.

Щиро вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів у бізнесі!

  • Нагадаємо, що вперше конкурс було оголошено компанією AVAGroupвосени 2016 року. Господарствам пропонувалося надіслати зразки свого кукурудзяного силосу для аналізу до українського представництва всесвітньо відомої голландської лабораторії Eurofins Agro Teting Wageningen BV/BLGG (м. Вагенінген, Нідерланди).